RIETAVO SODININKAS
Netikėtai archyvuose atrastame 1938 m. Kauno radiofono studijoje įrašytame interviu žurnalistas kalbina Bronislavą Saponką, Oginskių Rietavo rezidencijos sodininką. Šio darbo vyras ėmėsi 1902-aisiais, miestelį tebevaldant paskutiniam dinastijos kunigaikščiui Bogdanui Oginskiui, o baigė 1937 m., kai rezidencijos jau nebebuvo likę nė plytos. Bronislavas pasakoja, kaip regėjo rūmus visame šių gražume, vėliau matė kunigaikščio depresiją, dėl kurios valdomis nustota rūpintis, išgyveno rūmų nuniokojimą per Pirmąjį pasaulinį karą, galiausiai – valdžios leidimą juos nugriauti. Visų išvardytų įvykių metu Saponka nesiliovė prižiūrėjęs sodo, oranžerijos bei šiltnamių, o 4-ojo dešimtmečio pabaigoje asmeniškai dalyvavo gelbėjant vertingiausius augalus ir pergabenant juos į Kauno botanikos sodą.
Kompozitorius Andrius Šiurys, istorikė Regina Šiurytė-Šimulienė (abu kilę iš Rietavo), dramaturgas Rimantas Ribačiauskas ir prodiuserė Rasa Kregždaitė siūlo dokufikcinę garsinę patirtį, paremtą interviu, kuris tikrovėje neegzistuoja, bei archyvinių dokumentų fragmentais. Vaikščiodami Oginskių giminės pramintais Rietavo dvaro parko takais, klausytojai kviečiami leistis į muzikinę kelionę apie laiko tėkmę, sudėtingą žmogaus santykį su gamta, polinkį ją puoselėti ir naikinti.
Klausykite su ausinėmis.
Po parką galite vaikščioti sekdami rodyklėmis, nurodančiomis kūrėjų rekomenduojamą maršrutą, arba leiskitės į savarankišką kelionę.